Bilgisayar ve İnternet Blogu
biçimlendirme

Usb Flash Bellek Nasıl Biçimlendirilir?


Usb Flash Bellek Nasıl Biçimlendirilir?
Eğer flash belleğinizi yeni almışsanız yada içinde istemediğiniz ve silemediğiniz birkaç dosya görüyorsanız büyük ihtimal virüslü dosyalar bulaşmış olabilir.Tabi içinde önemli dosyalarınız yok ise formatlamak sizin için daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.
İlk olarak usb belleğimizi bilgisayarımızın usb girişine takıyoruz.
Daha sonra bilgisayarıma giriniz ve usb belleğiniz olarak çıkan bölüme sağ tıklayarak özellikler sekmesine geliniz
biçimlendirme

Karşınıza gelen yeni pencerede “Dosya Sistemi” başlığı altındaki seçeneklerden eğer flash belleğiniz 8GB ve üstüyse NTFS seçeneğini seçin muhakkak. Aksi taktirde Flash belleğin içerisine dosya boyutu 4GB’dan büyük tek parça dosya atamazsınız. 4GG ve altıysa FAT32 veya NTFS seçin ve “Başlat” butonuna basın.

En alttaki “Biçimlendirme Seçenekleri” başlığı altındaki “Hızlı Biçimlendir” seçeneğini işaretleyerek daha hızlı biçimlendirme yapabilirsiniz.
2 thoughts on “Usb Flash Bellek Nasıl Biçimlendirilir?

 1. baran

  ben denedim olmadı dosya adları şunlar”autrn,guntwx,newfolder,regsvr” bunlar siteyi takip etcem cevap arıyorum bu dosyalar silinmiyor 4 kere denedim ?

  Cevapla
  1. gezgin Yazar

   Baran bey bahsettiğiniz tüm dosyalar için farklı silme ve temizleme yöntemleri mevcut.Kullandığınız flash diski farklı bilgisayarda kullandığınız için bu sorun olabilir.O yüzden ilk olarak virüs taraması yapabilirsiniz.
   Örnek olarak New Folder Exe uzantılı dosyayı Removal Tool aracı ile temizleyebilirsiniz.Tabi bunu tüm bilgisayarlara uygulamanız gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest