Bilgisayar ve İnternet Blogu
83f2_kimlik1.gif

TC Kimlik No – TC Kimlik Numarası Öğrenme

TC Kimlik Numarası Öğrenme

TC KİMLİK NO SORGULAMA

TC Kimlik No ( Vatandaşlık Kimlik No) sorgulamak için, “TC Kimlik No Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. TC Kimlik No’nuzu öğrenmek için ilk önce nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeyi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra sağ ve soldaki alanların size uygun olanını doldurarak TC No’nuzu öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik No Doğrulama

TC KİMLİK NO DOĞRULAMA

TC Kimlik No’nuz ile kimlik bilgileriniz birbirini tutuyor mu? Bunu öğrenmeniz çok kolay. TC Kimlik No Doğrulama Ekranı’na TC No’nuzu girerek, kimlik bilgilerinizi görebilirsiniz.

YABANCI KİMLİK NO SORGULAMA

Türkiye’de ikamet eden yabancı kişilerin kimlik no’sunu sorgulamak için kimlik bilgilerinin yanı sıra, İkamet Tezkere No’yu girmek gerekiyor.

Yabancı Kimlik No Doğrulama

YABANCI KİMLİK NO DOĞRULAMA

Yabancı Kimlik No Doğrulama Ekranı’na Yabancı Kimlik No girilerek, kimlik bilgilerinin doğru olup olmadığı kontrol edilebilir.
61 thoughts on “TC Kimlik No – TC Kimlik Numarası Öğrenme

 1. ersin

  ya arkadaslar ben yeni tc kımlık ıcın muracaat ettım yabancı uyrukluyum tc .m cıktını nasıl nerden orenebılırım bana ulasırmısınız

  Cevapla
  1. cengiz

   valla ben mi salağım onlarmı bilmiyorum iksiksiz doldurun diyur ama güstermiyoru

  1. Recebiye Gökceoglu

   Esim Recebiye Gökceoglu’nun T.C nüfus cüzdani numarasini ögrenmek istiyorum.

 2. melike

  :-O (K) B-) I-) :L: :Q :Q :P :$ ya ben arkadasımın e okuluna girmek istiyorum arkadsıma vermesini istiyom verniyo sorgula diyom cilt no girin diyo o kadanını bilmiyom ki yazem yanii çünkü ben e okula girdim kaç aldığıma baktimama acama o kaç aldı diyom yarın soruyom sölemiyooooo en kısa yolu yokmu isim soyisim ana babam doğum yılları sorulsa sadece keşke cilt, aile ,birey dıra no yu nerden biliyimki bakıyımm ;) :Q :Q :Q :Q :Q :@ :'( :( :D

  Cevapla
  1. Çilekeş

   PTT ye gidin 1TL karşılığında e-devlet şifresi alın. Daha sonrada http://www.turkiye.gov.tr ye o şifre ile giriş yapın. Askerliğinizin nereye çıktığını öğrenebilirsiniz. Askerliğinizin internette öğrenebildiğiniz başka bir adresi bulunmuyor. Yada askerlik şubesine gideceksiniz.

  2. kezban

   tesadüfen sitede gezinirken askerlikle ilğili yazıyı okudum kendim askerlik şubesi çalışanıyım e-devlet şifreniz de olsa mayıs ayına girmeden askere gideceğiniz yer belli olmaz.yok ben şubat celbinin 2.grubunda 03-05 nisan tarihlerinde sevke tabiyim diyorsanız geçmiş olsun bugün itibarıyla bakaya kaldınız

 3. Pat

  kimliğine bakmanız gerekecek. öteki türlü o bilgiye ulaşmanız zor.sizin cilt nonuz ailede doğan çocuk sıralamasına göre mesela 6 ise abinizde sizden önceki çocuk ise 5 olabilir belki. bu şekilde bi deneme yapabilirsiniz.ama kesin sonuç için ailede sırayla doğan çocukların sayısını bilmenizde gerekecek
  +1

  Cevapla
 4. zuhal

  ya ben abimin tc numarasını öğrenmek istiyorum
  ama cilt nosunu bilmiyorum ne yapıcam nasıl öğrenicem

  Cevapla
  1. jake

   kimliğine bakmanız gerekecek. öteki türlü o bilgiye ulaşmanız zor.sizin cilt nonuz ailede doğan çocuk sıralamasına göre mesela 6 ise abinizde sizden önceki çocuk ise 5 olabilir belki. bu şekilde bi deneme yapabilirsiniz.ama kesin sonuç için ailede sırayla doğan çocukların sayısını bilmenizde gerekecek :)

  1. ALİ

   çok kolay nufüs cüzdanındaki deninen yer ve tc yazan yer 11 haneli rakam olması gerek :) :) :p

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest