Bilgisayar ve İnternet Blogu
tr_GT-S5830OKATUR_001_Front

Samsung Galaxy Ace İnternet Ayarları nasıl yapılır

TURKCELL İNTERNET AYARLARI:
ayarlar> kablosuz ve ağ> mobil ağlar>erişim noktası adları kısmına gir. ‘menu’ tuşuna bas ve ‘yeni APN’ ye gir ve şu ayarları gir.( boş bırakılan yerlere bişey yazmayacaksın):

İsim :Turkcell WAP
APN :wap
Proxy: Ayarlanmadı
Bağlantı
noktası : Ayarlanmadı
Kullanıcı adı :gprs
Şifre :gprs
Sunucu: Ayarlandı
MMSC :http: //mms .turkcell .com. tr /servlets /mms
MMS prox ‘si : 212 .252.169.217
MMS bağlantı
noktası : 8080
MCC :286
MNC :01
Kimlik doğrulama
türü: Ayarlanmadı
APN türü:mms
Menü tuşuna basıp ‘kaydet’ diyeceksiniz.

VODAFONE İNTERNET AYARI:
ayarlar> kablosuz ve ağ> mobil ağlar>erişim noktası adları kısmına gir. ‘menu’ tuşuna bas ve ‘yeni APN’ ye gir ve şu ayarları gir.( boş bırakılan yerlere bişey yazmayacaksın):

ad:Vodafone Internet
apn:internet
proxy:
bağlantı noktası:
kullanıcı adı:vodafone
parola:vodafone
sunucu:
mmsc:
mms proxysi:
mms bağlantı noktası:
mms protokolü:WAP 2.0
mcc:286
mnc:02
kimlik doğrulama türü:yok (burası önemli)
APN tipi:default

bunları yazdiktan sonra ‘menu’ tuşuna bas ve kaydet.

AVEA İNTERNET AYARLARI:
ayarlar> kablosuz ve ağ> mobil ağlar>erişim noktası adları kısmına gir. ‘menu’ tuşuna bas ve ‘yeni APN’ ye gir ve şu ayarları gir.( boş bırakılan yerlere bişey yazmayacaksın):
name(isim): aveanet
apn(erişim noktası ismi): internet
mcc(gezgin ülke kodu):286
mnc(gezgin ağ kodu):04
authentication type(doğrulama türü):pap
apn type(erişim noktası ismi türü): default
Menü tuşuna basıp ‘kaydet’ diyeceksiniz.
76 thoughts on “Samsung Galaxy Ace İnternet Ayarları nasıl yapılır

 1. özlem

  wifi a bağlı gözüküyorum fakat ana ekranda simge belirmiyor.evdeki ağa bağlanamıyorum , dışardaki ağlara bağlanabiliyorum.telefonumda ip adresi mevcut değil sıkıntı bundan kaynaklanabilir mi? 444 77 11 i aradım modemden kaynaklı olduğunu söyledi.ama evdeki millet nasıl bağlanıyor?
  yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
  1. neoxi

   Modeminizin kablosuz protokolüyle telefonunuzda ki uyuşmuyor olabilir. Yada şifreleme yöntemi olan WPA yada WEP şifrelemelerinden birini denemelisiniz.

 2. ilker YILMAZ

  iyi günler.arkadaslar ikici el bir samsung galaxy s plus aldım.mesajlar bolumune ulaşamıyorum ve ınternet sayfalarını açmıyor.yardımcı olabılırsenız sevınırım.
  teşekkür ederım

  Cevapla
 3. muhammed

  arkadaşlar :) eger internete girmek istiorsanız ayarlar-kablosuz ve ağ-mobil ağlar-şebeke modu-yalnızca gsm i seçiorsunuz ve rahtca mobil veri kullanıorsunuz sallama birşey deilmir yaparsanız olur :)

  Cevapla
 4. tuba

  ya benım samsung gt-l9100 telin modeli internete girmek istıyorum bir türlü bağlanmıyor mobil veriler ayarlarından da bakıyorum olmuyor acıl yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 5. berkay

  yaa arkadaşlar lütfen acill yardım 2 gündür uğraşıyorum turkcell den aveaya geçtim telefonuma ayar istedim(*999#) kaydettim ama hala peket veri gelmiyor lütfen acill yardım

  Cevapla
 6. Avea in touch 2

  Avea in touch 2 telefonum var. Başka sım kartları denedim internete girebiliyorum ama kendi sım kartımda veri açık olduğu halde giremiyorum. diğer sım kartlarda üsste H harfi gözüküyor benim kartımda ise R harfi gözüküyor. Ne yapabilirim yardım lütfen !!

  Cevapla
  1. Gezgin

   ayarlarınız tam olarak yapmamışsınız arkadaşım
   Telefonunuzun desteklediği ayarları tek seferde alabilmek için telefonunuzdan *999# tuşlayabilir veya AYAR yazarak 9999’a kısa mesaj ile gönderebilirsiniz

 7. mehmet

  arkadaslar samsung galaxy ace 2 kullanıyorum birkac gundur internete gırdıgımde fotoğraf açmıyor.hem face de hemde google görsellerde hıcbırsekılde foto acmıyor ne yapabılırım.lütfen yardımcı olun?

  Cevapla
 8. barıs

  ben telefonun fabrika ayarlarını sıfırladım daha sonra wifi ile internete girmeye calışıyorum olmuyor bana yardım et lütfen :( cok acil

  Cevapla
 9. barıs

  kardeşim ben telefonun fabrika ayarlarını sıfırladım sonra wifi yoluyla internete girmeye calışıyorum olmuyor bana da bir yardım et :(

  Cevapla
  1. Gezgin

   wifi sorunu tüm modemlerdemi geçerli yoksa sürekli modemdemi yapıyor.Eğer hepsinde yapıyorsa teknik bir sorun olabilir.

 10. hasan

  Hattım avea ancak yeni apn ayarını kaydedemiyorum kaydet seceneğini tıklıyorum ancak kaydetmeden ayardan cıkıyor Yardım eder misiniz

  Cevapla
 11. duygu

  galaxy ace kullanıyorum.internet paketim var. mobil ağları aç dedim ve nete girmeye başladım yukarıdaki ayarları yapmadım.paketten mi kullanır yoksa faturaya yansır diye korkuyorum

  Cevapla
 12. cevat sahin

  kardeşim mobil veri alımı derken ne diyosun yukardaki işlemleri yaptım fakat paket veriyi mi açacam yoksa veri dolaşımını mııı ?

  Cevapla
 13. Berke

  Arkadşlar daha yeni ac2 aldım ve hattı takar takmaz 12 tl yedi. internet ayarlarını nerden kapatabilirm ??
  :( :( :( :( :( :(

  Cevapla
  1. Gezgin

   ayarlardan mobil veriyi kapatmanız yeterli olacaktır.Eğer hiç kullanmayan biri iseniz müşteri hizmetlerinden kapatabilirsiniz.

  1. burak

   İ yapmak istiyorsan “ı” harfine basılı tutarsan olur diğerleri için de kullanabilirsin.

 14. gamze

  turkcell yim sosyal internet paketi yaptım fakat giremiyorum. sürekli ayarları yapın diyo. üstte verdiğiniz ayarları yaptım yine de olmadı

  Cevapla
  1. Gezgin

   o zaman şöyle yapalım müşteri hizmetlerini arayınız ve cihazın marka modelini söyleyerek internet ayarlarınızı isteyiniz.

 15. büşra

  yaa off avealıyım aynı telefonu kullanıyorum internet paketi aldım ama girmiyo paket veri kullanı mı açcaz yada veri dolaşımını mı yada her nası yapcaz bilyomusunuz? :D

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest