Tarih: 25 Ocak 2013Kategori: Bilgisayar - İnternet, Nasıl YapılırYazar: Yorum : 28 Yorum

logo 1, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

PortalSepeti Arama Motoru Nasıl Kaldırılır
Tam olarak yazıldığı gibi arama motoru değil sadece daha kullanışlı bir hale getirlmek için ençok girilen sitelerin oluşturulduğu bir kısa yol sitesi deneilebilir.Tabi bazen bu gibi uygulamlar can sıkıbiliyor..Ama bu işi yapan arkadaşlar gerçekten çok güzel bir yöntem yapmışlar kullanının iyiliğinide düşünerek nasıl kaldırılacağınızda sitelerinde resimli bir şekilde açıklamışlar.

1-Internet Explorer
Kaldırma Sayfası:
(1) İnternet Explorer açtıktan sonra menüden “Araçlar” “İnternet Seçenekleri” “Genel” sayfasının altındaki kısmı temizleyin ve sonra tarayıcınızı kapatın.
(2) Masaüstü IE kısayoluna sağ tıklayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içeriğini temizleyin. “Başlama Yeri” içeriğini kopyalayın (“C:\Program Files\Internet Explorer”) ve sonra “Hedef” kısmına yapıştırarak arkasına “\iexplore.exe” ekleyin, “Uygula” yı tıklayın ve çıkın.

ieunweb tr, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

Ön Tanımlı Kaldırma Arama Motoru:
Tarayıcınızdan Ayarlar sayfanızı açtıktan sonra, “search” sekmesinden “settings”i seçiniz.

ieun1 tr, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

Arama motorunu özelleştirmek istiyorum seçeneğini seçiniz.

ieun2 tr, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

2-Chrome
Kaldırma Sayfası:
(1) Chrome tarayıcısını açtıktan sonra sağ üst köşesinden “Ayarlar”ı seçin, Ayarlar sayfası açıldıktan sonra “Başlangıç” “Yeni Sekme sayfasını aç” seçin ve tarayıcınızı kapatın.
(2) Masaüstü Chrome kısayoluna sağ tılayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içeriğini temizleyin. “Başlama Yeri” içeriğini kopyalayın (“C:\Users\username\AppData\Local\ Google\Chrome\Application”) ve sonra “Hedef” kısmına yapıştırarak arkasına “\chrome.exe ” ekleyin, “Uygula” yı tıklayın ve çıkın.

chromeunweb tr, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

Ön Tanımlı Kaldırma Arama Motoru:
Chrome’un Ayarlar sayfasını resimdeki gibi açınız

chromeun1 tr, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

Aramayı seçiniz, öntanımlı arama seçeneğini başka bir seçenek ile değiştiriniz.

chromeun2 tr, PortalSepeti Nasıl Kaldırılır PortalSepeti Arama Motoru PortalSepeti portal sitesini silemiyorum portal sepeti nasıl silinir nasıl mozilla firefox motoru kesin çözüm Kaldırılır Internet Explorer chrome arama Anasayfam Değişmiyor

Görüntülenen 28 Yorum
Yorum Sırası Sizde Eeee. Ne duruyorsunuz? :)

 1. Micro diyor ki:

  AdwCleaner tüm tarayıcılardaki istenmeyen şeyleri temizler.Ben kullanıyorum ücretsiz ve çok etkilidir.

 2. kaan diyor ki:

  Gerçekten teşekkür ederim Google Chrome kullanıyorum ve birçok sitedeki yöntemleri denedim programlar indirdim ama hiçbiri işe yaramadı sizinkine kadar tekrar teşekkürler

 3. sevimli diyor ki:

  internet explorer açılmıyo hata veriyo bende sadece chrome kullana biliyorum ikisinede virüs girdi napa bilirim :(

 4. ayhan diyor ki:

  Portaldosite silme işlemini yukarıda anlatıldığı gibi İE ve Chrome dan sildim.Tşkkürler.

 5. Kadir diyor ki:

  skpe oturumu kapattıktan sonra masaüstünden de kapatmak istiyorum. Kapanmıyor. aşağı indirip sağ tıklayıp çıkış yap onayla diyerek masaüstünden kaldırabiliyorum. çarpı (x) işaretiyle kaldırmak için neler yapılabilir. Benim evdeki pc de öyle mesela.

 6. elif diyor ki:

  google chrome da aramamekani yazıo lanet olası sayfa hep geliyoo nasıl kaldırabilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz.
  bide facebook umda otomatik pc den atıyo ve sayfamda otomatıkk lınk paylasıp ekli oln kısılerı etıketliyo nerden duzeltebılırımm??

 7. Engin diyor ki:

  sen çok yaşa e mi :D bu açıklamayı yapmasan beni kıytırık bi kısayol hedef şaşırtması arasında oynattıklarını anlayamazdım :)

 8. sinem diyor ki:

  bu sayfadan çıkamıyorum yaa napsam googleyi anasayfa yapamıyorumm

 9. Aytekin diyor ki:

  Ya bende öyle birşey yazmıyor portal sepeti yazmıyor ama hayla portal sepeti sayfası açılıyor lütfen yardım

  :( :’(

  • Gezgin diyor ki:

   nerede sorun yaşıyorsunuz?

   • arda diyor ki:

    ben başlatılacak yer kutusunda belirtilen “C\Program Files\Chrome\Application” klasörü geçerli değil klasörün varlığından ve yolun doğruluğundan emin olun hatası alıyorum ne yapmalıyım

 10. umut diyor ki:

  eline sağlık dostum sonunda kalktı şu lanet sayfa

 11. furkan diyor ki:

  sıtesınde vıdeolu anlatım var

 12. Uğur ERGÜN diyor ki:

  –Başlat/çalıştır/regedit/ (ctrl+f) iyi123 yazıp çıkan tüm değerleri ve bağlı olduğu alt klasörleri silin..
  –Başlat/çalıştır/regedit/ (ctrl+f) portalsepeti yazıp çıkan tüm değerleri ve bağlı olduğu alt klasörleri silin..
  –Yukarıda anlatıldığı gibi kısayolların sağ tuş yapıp ayarlamalarını   yapın..
  –C:\Windows\SysWOW64\NTServer altında nevagaki.exe ve yandaşlarını silin.. Yanında temp dosyası vardır içini olduğu gibi silin.. Silemediğiniz dosyaların adını ve uzantısını değiştirmeye çalışın bazı bilgisayarlarda siliniyor bazılarında sadece adını ve uzantısını değiştirmek yeterli oluyor..
  –başlat/çalıştır/msconfig/enter başlangıç programlarından istemediklerinizi kaldırın.. (tanımadıklarınızı)
  –Komple sistem antivirüsle taratın..

 13. yunus diyor ki:

  çok saol internet anasayfasını düzelttikte bilgisayardn nasıl kaldırcaz bunu

 14. Berkay Kurt diyor ki:

  ömer kardeş görev yöneticisinden kapatamıyorum erişim engellendi diyor nolur yardım et NTservice problemi

 15. Silemiyorum diyor ki:

  Arkadaslar resimde görüldüğü gibi yapıyorum ancak hem chrome a sağ tık yapılan olmuyor hemde ayarlardaki arama motorunu yönet olmuyor.portal sepeti diye yazı var ancak ona tıklanmıyor.Lütfen yardımcı olun..Simdiden Tesekkürler. :)

 16. ömer Aydın diyor ki:

  Merhabalar,
  Bu illet ile uzun süre boğuşan biri olarak;
  Öncelikle her ne yaparsanız yapın Bilgisayar kapanıp açılınca tüm işlemler geri geliyor.

  Geçici Çözümü isterseniz ki, bu yukarıda anlatılanların bire bir aynısı ama kısaca yazmak gerekirse tüm browser kısayollarını silip, yazılımın kurulu olduğu bölümden yeni kısa yollar yaratmak bazen çözüm olmuyor.

  Kalıcı çözüm ise; “service” hizmeti. Bunu “mscongfig” komutu ile hizmetler tagının altında “NTService” olarak görmeniz mümkün. Nasıl ayırt edeceğiniz ise kolay. Bu servisin karşısında “bilinmeyen” deniyor. bu servisin tik’ini kaldırabilirsiniz.

  “C:\Windows\SysWOW64\NTServer” (Win8 kullanıcısıyımi Win7 de Windows altında olabilir. Kontrol edersiniz.

  Klasorumüzün adı “NTServer”. Bu klasör içeriğini silmeden önce
  NTServer’i servislerden kaldırmalısınız.

 17. hamit gür diyor ki:

  İnternet explorerda simge üzerine gelin, sağ tıklayın açılan pencerede özellikleri açın daha sonra çıkan pencerede HEDEF i silin ve boşalan HEDEF bölümüne “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yi kopyalayın ve conrol V ile yapıştırın tamamı tıklayın. Bu rezil sayfadan kurtulmuş olun.

  FİREFOX ta ise aynı işlemleri fire fox simgesi üzerine gelerek sağtı yapın ve işlemleri tekrarlayıp, boşalttığınız HEDEF bölümüne “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” yı kopyalayıp control V ile yapıştırın geçmiş olsun.

Yorumunuzu Ekleyin

Sponsor Bağlantı

 Sosyal Haber Paylaşım Platformu
kadın,sağlık,moda
araba oyunları
oyunlar
ukash
Reklam Vermek İçin Tıklayınız

Durma Sende Beğen :)

E-posta bültenimize abone olun ve yeni eklenen içeriklerimizden sizde haberdar olun.

En Son Arananlar :

Son Yorumlar

Tavsiye Linkler

Toplistler