Category Archives: PC Programları

Yazılım Dünyasından Son Haberler

Dosya Klasör Kilitleme Programı

Folder Lock Kişisel bilgisayarınızda bulunan bilgilerinizi başkalarının görmesini istemiyorsanız bu dosyaları,resimleri yada diğer bilgilerinizi kolayca şifreleyebilir ve başkalarının görmelerini engeleyebilirsiniz.Bu işlem ile koruduğunuz dosyalarınız silinmez,yeniden adlandırılamaz ve taşınamaz.Bu sayede dosyalarınız güvende olacaktır. Ayrıca bu program sayesinde USB belleklerinizi,harici disklerinizi,yeniden yazılabilir CD ve DVD lerinizi kilit… Konunun Devamı »

Gom Player – En hızlı video oynatıcı

Kullanıcılar arasında ücretsiz olmasıyla bilinen GOM Player, popüler ses ve video çözücülerinin gömülü olduğu bir medya oynatıcısıdır. Tümüyle ücretsiz sunulmakta olan yazılımla çözücüleri ayrı ayrı yüklemeye gereksinim duymazsınız. GOM Player, popüler ses ve video çözücülerinin gömülü olduğu bir medya oynatıcısıdır. Tümüyle ücretsiz sunulmakta olan yazılımla… Konunun Devamı »

PowerPoint İçin Kullanım İpuçları

Microsoft’un ofis yazılımı içerisinde özellikle şirketler tarafından en çok kullanılan yazılımların başında gelen PowerPoint ile sunumlar hazırlayabilirsiniz. Bu sunumlarınızda görsel olarak resimler ekleyebileceğiniz gibi arka fona ekleyeceğiniz müziklerle birlikte sunumlarınız daha anlamlı bir hal alabilir. Resim ve müzikle sınırlı kalmayacağınız gibi birbirinden farklı grafikler, tablolar… Konunun Devamı »

Bilgisayara Hamachi Nasıl Kurulur?

Hamachi, hiç bir ayar gerektirmeden sanal ağ’lar (Virtual Private Network – VPN) oluşturmanızı sağlayacak ufak bir uygulamadır. Başka bir deyişle, Hamachi arkadaşlarınızla sadece Ağ (Network) üzerinden çalışan oyunları oynamanıza, iTunes ve Windows Dosya Paylaşımı gibi hizmetlerden dosya paylaşımınıza, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanmanıza ve benzer işlevlerdeki… Konunun Devamı »

Yet Another Cleaner

Yac Güvenlik ve Temizleme Programı Eğer ücretsiz ve hızlı bir şekilde bilgisayarınızı temizlemek,güvende olmasını istiyorsanız Yet Another Cleaner programı tam size göre bir programdır.Programı içerisinde bir çok aracı barındıran bu program ile istediğinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.Bİlgisayarınızı hızlandırabildiği gibi aynı zamanda kötü amaçlı olarak bilgisayarınıza… Konunun Devamı »

Spotify 10 Milyon Ücretli Kullanıcıya Ulaştı

Son dönemin belkide en hızlı büyüyen müzik servisi olan Spotify büyümeye devam ediyor. Öyleki 2006 yılında İsveç’te kurulan online müzik dinleme platformu Spotify, 8 senede tam 40 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. 40 milyon kullanıcısının 10 milyonu ise ücretli abonelik sistemine katılmış durumda. Konuyla ilgili… Konunun Devamı »

SlimDrivers Sürücü Güncelleme Programı

Hergün yeni bir oyun yada program çıktığı için bilgisayarınızda kullandığınız programlarında güncel olmasına dikkat etmelisiniz..Yani driverlar programlar için özellikle oyunlar için çok gerekli bir yardımcıdır.Bilgisayarınızda bulunan driverları tek tek güncellemek yerine yardımcı programlar ile bir seferde güncel olup olmadığını kontrol etmek ve onları güncellemek mümkünüdür.Yani… Konunun Devamı »

Advanced SystemCare 7.3 Yayında

Hem bilgisayar sistem güvenliğini sağlayan hemde sistemi optimize etmeye yarayan Advanced SystemCare’nin yeni sürümü olan 7.3 versiyonu yapımcı IObit tarafından yayınlandı. Advanced SystemCare sisteminizi optimize eden, yavaşlama gibi sorunları ortadan kaldırabilen ve sistemde oluşan hataları düzeltebilen ücretsiz bir yazılımdır. Program ayrıca yapılan değişiklikleride geri almanızı… Konunun Devamı »

Ücretsiz Dosya Depolama Servisleri

Teknoloji ilerledikçe artık günlük olarak daha fazla dosya saklama ihtiyacına duyuyoruz. Genellikle dosya saklamakta kullandığımız flash diskler ve sabit diskler disk kapasitelerince dosya arşivleyebilmemizi sağlıyor. Ancak bazı durumlar da bu disklerinde yetersiz olduğu olabiliyor. Ayrıca bu disklerin bazılarının taşınması hiçte kolay olmamakla birlikte çokta kullanışlı… Konunun Devamı »

Spotflux Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternette erişimi yasaklanmış sitelere erişmek için yada internette IP adresinizi gizleyebilmek için yardımcı birçok program mevcut bulunmakta. Sportfux programı ile bunları kolayca başarabilirsiniz. Spotflux ücretsiz olmakla birlikte kolay kullanımı sayesinde de sorunsuzca internette gizlenerek dolaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu tarz programlar indirirken mutlaka güvenli sitelerden indirmeniz… Konunun Devamı »