KPSS başvuruları başlıyor

11
36

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları yarın (10 Mayıs) başlıyor. 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılacak olan sınava başvurular, 21 Mayıs’ta sona erecek.

2010-KPSS Lisans sadece lisans (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim) programlarından mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda bulunanlar için geçerli. Bir lisans (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim) programından mezun olmamış olmak koşuluyla; önlisans (iki yıllık meslek yüksekokulu ve iki yıllık açıköğretim) ve ortaöğretim (lise ve dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan mezun olabilecek durumda olanlar ise 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan sınava girecekler.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli. Sınav, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde, Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak. Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak, cevaplar cevap kâğıtlarına işaretlenecek, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecek.

Başvuru hizmet ücreti 3 TL, sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 35,00 TL; Cumartesi sabah artı diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 55,00 TL; Cumartesi sabah artı diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 75,00 TL; tüm oturumlara girecek adaylar ise 95,00 TL ödeyecek.

Randevu alınan günde başvuru merkezine gidildiğinde; eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Bilgi Formu, sınav ücretinin bankaya yatırıldığını gösterir dekont, diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî bir belgenin aslı ya da onaylı sureti (Başvuruda, adayın diploma veya öğrenim durumunu gösterir belgesi, başvuru merkezi görevlisi tarafından kontrol edilecek, bu belgesi yanında bulunmayan adayların başvuruları kesinlikle yapılmayacak.) Nüfus cüzdanı veya fotoğraflı, onaylı bir kimlik belgesi adayın yanında bulunması gerekiyor.

2008 ve 2009 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından en az birine lisans düzeyinde (2008 ve 2009 yıllarında KPSS’ye lisans düzeyinde başvuran adaylardan öğrenim bilgilerinde değişiklik bulunmayanlar) başvurmuş olan adaylar (eski adaylar), kılavuzun arka sayfasında yer alan banka şubelerinden birine giderek sınav ücretini yatıracaklar ve başvuru süresi içerisinde internet bağlantısı olan ve yazıcısı bulunan bir bilgisayarı kullanarak, başvuru işlemlerini, başvuru merkezine gitmeksizin kendileri yapabilecekler ya da başvuru merkezlerinden yararlanabilecek.

SINAV OTURUMLARI

Sınav, Cumartesi ve Pazar, sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak. Cumartesi sabah oturumu hariç, bir oturumda bir soru kitapçığı ve bir cevap kâğıdı kullanılacak. Cumartesi sabah oturumunda, önce Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerini içeren soru kitapçığı verilecek, bu testlerin cevaplama süresi sonunda cevap kâğıtları ve test kitapçıkları toplandıktan sonra da Yabancı Dil Sınavına girecek adaylara Yabancı Dil Testi soru kitapçığı ve cevap kâğıdı verilecek.

Cumartesi sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin cevaplandırılacağı birinci bölümün süresi iki saat (120 dakika), Yabancı Dil Testinin cevaplandırılacağı ikinci bölümün süresi bir saat (60 dakika); Cumartesi öğleden sonra oturumunun süresi ikibuçuk saat (150 dakika), Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra oturumlarının süresi ise üçbuçuk saat (210 dakika) olacak.

Kimler Neler Demiş?

11 Yorum - "KPSS başvuruları başlıyor"

Bildir
avatar

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
aslihan
Ziyaretçi
aslihan
4 yıl 4 ay önce

selam ben 4 yilik isletme mezunuyum bana sinav oturumlari hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.yani 3 oturuma girmek istersem. hangi sorulari cozmem gerekli.

ayça
Ziyaretçi
ayça
5 yıl 8 ay önce

hangi oturuma gireceğimize nasıl karar veriyoruz.2011 için girmeyi düşünüyoruz da bilgi verirseniz sevinirim.

kemallll
Ziyaretçi
kemallll
5 yıl 11 ay önce

Sınav oturum/süre kısmı biraz karışmış ..önlisans 150 soruya 150 dk mı ???cevaplarsanız sevinirim

kutsi
Ziyaretçi
kutsi
5 yıl 10 ay önce

benim bilddiğim kadarı ile her soru 1 dak 19 soru 150 dak olması lazım yani 2.30 saaat

kutsi
Ziyaretçi
kutsi
5 yıl 10 ay önce

özür diliyorum yanlış yazmışım her soru 1 dak 150 soru 150 dak yni 2.30 saat

yavrum
Ziyaretçi
yavrum
5 yıl 9 ay önce

o kadar çok anayasayla ilgili bölüm varki ben direk avukat olcam zormu kolaymı szi söyleyin bana yardım edin ya :L: ;) :$ :) :D (K) I-) B-) :S

gül
Ziyaretçi
gül
6 yıl 1 ay önce

kpss önlisansa basvuramadıgımı ögrendıgımde harc parasnı bankaya yatırmıstım nasıl gerı alabılrım acaba ?

Özgür U.
Yönetici
6 yıl 1 ay önce

Başvuru formunda yazan kısımın aynen alıntısı.

DİKKAT: Bu kılavuzda yer alan bütün ücretlere KDV dahildir. Başvurusunu yapmayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez. Bu kılavuzda yer alan ücretlerin dışında başvuru merkezlerine ve bankalara, başka bir ad altında, herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

gökhan
Ziyaretçi
gökhan
6 yıl 1 ay önce

slm arkadslar kpss harcları hangı bankalara yatıyo haberı olan war mı

Özgür U.
Yönetici
6 yıl 1 ay önce

Ziraat , Halkbankası, Vakıflar Bankası, Akbank şubelerinden birine yatırabilirsiniz. Bugün son gün.

elif
Ziyaretçi
elif
6 yıl 2 ay önce

:L: vav harika bir site beni aydınlattı saolun vağarolun sizler yaşayın :) :D :( B-) I-(

wpDiscuz