Tarih: 2 Haziran 2009Kategori: HaberYazar: Yorum : 1 Yorum
Atlantik üzerinde kaybolan Air France uçağındaki tek Türk yolcu Fatma Ceren Necipoğlu sanat dünyasında bir yıldızdı.

Brezilya’nın Rio de Jenerio kentinden Paris’e giderken kaybolan uçaktaki Türk yolcunun Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi Fatma Ceren Necipoğlu olduğu bildirildi. Necipoğlu’nun bir davet gittiği Rio de Jenerio’dan arp konseri verdikten sonra Paris üzerinden Türkiye’ye dönmek için uçağa bindiği öğrenildi.

Rio de Jenerio kentinden Paris’e giderken Brezilya açıklarında kaybolan Fransız Havayolu Şirketi Air France’a ait Airbus A330 tipi uçağındaki Türk yolcu 37 yaşındaki Fatma Ceren Necipoğlu’nun Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi olduğu belirlendi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Fatma Ceren Necipoğlu’nun gelen bir davet üzerine Brezilya’ya gittiğini ve 28 Mayıs’ta Rio de Jenerio Silahlı Kuvvetler Müzesi’nde arp konseri verdiğini bildirdi.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda piyona ve arp eğitmenliği yapan Necipoğlu’nun, verdiği başarılı konserin ardından Paris üzerinden Türkiye’ye dönmek üzere Fransız havayolu şirketine ait uçağa bindiği öğrenildi. Restör Sürmeli, “Yolculardan birinin öğretim görevlimiz Necipoğlu olduğunu öğrendik. Ailesi ve biz şu ana kadar kendisinden haber alamadık. İnşallah hayırlı haberler alırız” dedi.
Bekar olan Necipoğlu’nun Fransızca, İngilizce ve Almanca bildiği öğrenildi.

FATMA CEREN NECİPOĞLU KİMDİR ?
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğetim görevlisi Fatma Ceren Necipoğlu (36)1984 yılında İstanbul Pendik Merkez İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra İstanbul Alman Lisesi Orta kısmı ve İstanbul Belediye Konservatuvarı Yarı Zamanlı Arp Bölümü Hazırlık Devresi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Arp Bölümü İlk Devresinde eğitim gördü.

İstanbul Alman Lisesi ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Arp Bölümü Orta Devresini bitiren Fatma Ceren Necipoğlu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Arp Bölümü İleri Devresi ile Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını Louisiana Devlet Üniversitesi Müzik Fakültesi Arp Sanat Dalı ve Indiana Üniversitesi Müzik Fakültesi Arp Sanat Dalı’nda yaptı.

Fransızca, İngilizce ve Almanca bilen Necipoğlu, Socrates Erasmus Programı Bölüm Koordinatör Asistanlığı görevinde de bulunuyor. Piyona ve arp eğitmeni olan Necipoğlu 60’ın üzerinde konser verdi.

Birçok projede imzası bulunan Necipoğlu çok sayıda burs ve ödül aldı.

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın da konserlerine çıkan Eskişehir Fatma Ceren Necipoğlu’nun 2001 yılından buyana Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olarak arp ve piyano eğitimi verdiği kaydedildi.

Görüntülenen 1 Yorum
Yorum Sırası Sizde Eeee. Ne duruyorsunuz? :)

  1. Ekrem diyor ki:

    ismini ilk duyduğumda netten araştırma yapmıştım. üzüldüm.

Yorumunuzu Ekleyin

Sponsor Bağlantı

kadın,sağlık,moda
galerimoda
Android oyunları, apk indir
Reklam Vermek İçin Tıklayınız

Durma Sende Katıl :)

E-posta bültenimize abone olun ve yeni eklenen içeriklerimizden sizde haberdar olun.

En Son Arananlar :

Sorulan & Cevaplananlar

Tavsiye Linkler