Facebookta profil gizlilik ayarları nasıl yapılır?

20
10675

Öncelikle http://www.facebook.com/ adresine tıklayıp siteye giriş yapın.

1 – Facebook anasayfada üst menüde isminizin yanında “Ayarlar” bölümünün üzerine gelin. Burada “Hesap ayarları”, “Gizlilik ayarları” ve “Uygulama ayarları” adında üç seçenek çıkacak. “Gizlilik ayarları”na tıklayın.

2 – Açılacak sayfada “Profil”, “Ara”, “Haber Kaynağı”, “Duvar” ile “Uygulamalar” ayrı ayrı çıkar. Profilinizdekileri gizlemek için “Profil”e tıklayın.

3 – Gelen sayfada gizlilik ayarlarınızı ne kadar ayrıntılı biçimde yapabileceğinizi görebilirsiniz. Tüm bilgilerinizi gizleyebileceğiniz gibi, sadece bir kişiye özel gizlilik ayarı da yapabilirsiniz. Bunun için gizlemek istediğiniz yerin üzerine tıklayın. Bu bölümleri kimlerin göremeyeceğini “Ağımdakiler ve Arkadaşlarım”, “Arkadaşlarımın Arkadaşları”, “Sadece Arkadaşlarım” seçeneklerinden birine tıklayarak belirleyebilirsiniz.

4 –
Uygulayabileceğiniz diğer bir engelleme yöntemi de “Özelleştir”.  3. Maddedeki ekranda görünen bu seçenek ile sadece bir kişiyi ya da birden fazla kişiyi, birden fazla ağa sahipseniz “Bazı Ağlarım” diyerek farklı ağları seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kişi ya da ağların sizin belirlediğiniz profil bilgilerinize ulaşmasını engellemek için “tamam” demeniz yeterli.


 

5 – “Profil” seçeneği dışında diğer bölümlerde sadece tek bir kişiyi engellemek bile mümkün. Yani, profilinizde diğer arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz ancak bazı kişilerin görmesini istemediğiniz bir bölüm, mesela fotoğraflar bölümü varsa o bölümü kaldırmak zorunda kalmadan, sadece o kişinin o bölümü görmesini engelleyebilirsiniz.

Bunun için örneğin, “Etiketlendiğin Fotoğraflar” bölümüne gelip, “Özelleştir” diyerek çıkan penceredeki seçenekleri doldurmak yeterli. “Sadece Arkadaşlar” gibi herhangi bir seçeneği işaretledikten sonra “Bu kişiler dışında” deyip altındaki alana engellemek istediğiniz kişilerin adlarını yazın. “Tamam” diyerek işlemi kaydedin.

Kimler Neler Demiş?

20 Yorum - "Facebookta profil gizlilik ayarları nasıl yapılır?"

avatar
Hasan
Ziyaretçi

teşekkürler

suzan
Ziyaretçi

ben facebookta kapak fotomu herkesin gormesini istemiyorum bunu nasil yapabilirim yardimci olur musunuz?

mine
Ziyaretçi

bana yardımcı olun lütfen :((

Gezgin
Ziyaretçi

yapamadığınız bölüm neresi?

ali
Ziyaretçi

ben profilimde begenmeleri goremiyorum yardimci olurmsnuz

Gezgin
Ziyaretçi

ayarlardan uyarıları aktif ediniz.

simge erol
Ziyaretçi

facebook anasayfasından e posta adresimi kaldıramıyorum siliyorum sürekli çıkıyo

nazire
Ziyaretçi

ya of bana yardımcı olurmusunuz lütfen 🙁

hatice mendil
Ziyaretçi

bende profilimi gizlicem gizleyemiyorum yardımcı olur musunuz?

Gezgin
Ziyaretçi

profilinizde neresini gizlemek istiyorsunuz?

merve
Ziyaretçi

ya bende fasede ilişkimi gizlemek istiyorum.ilişkim var.ama fasede ilişkimi nasıl gizleneceğini bilmiyorum.nasıl gizleyebilirim

Gezgin
Ziyaretçi

hemen menü altında kimlerin görüp göremeceğini ayarlayan bir sekme var
comment image

serdar turan
Ziyaretçi

teşekkürler

melike
Ziyaretçi

slm ben facemde nasıl yaptğmı hatrlasam geri aynsı yapıcamda hatrlamıorum.. profl resmimi gizleidm gözkmüorum .sohbettede arkadaşlarmn resmleri gözkmüor yardmcı olursanz sevinirmmmm

elifebru
Ziyaretçi

🙁

elifebru
Ziyaretçi

ben bir arkadaşımı gizledim nasıl bir daha geri alabilirmiyi

Özgür Uygun
Yönetici

Engellediyseniz gizlilik ayarlarında engelliler listesine bakın.

tugba
Ziyaretçi

ben duvarımı gızledım o kılıt ısaretınden sadece ben yaptım ama arkaslarım göremiyo gene kılıt işaretınde sadece arkadaslarım yapıyorum ayarı katfet dıyorum tamam dıyo ama gene sadece ben ayarına gecıyo bununla olgılı lutfen bana yardımcı olurmusunuz?????

noi
Ziyaretçi

sen beceremiyorsun da ondan beceriksiz seni.