Bilgisayar ve İnternet Blogu

Facebookda Mesaj gönderenleri nasıl engelleriz?

Facebookda Mesaj gönderenleri nasıl engelleriz?

Evet arkadaşlar bazı mesajlar geldi mail adresimize genel ağırlıkta facebookda sizi beğenipte yada rahatsız etmek için gelen aptalca maillerden bahsedicez… Genel olarakda kızlara gelen mailler ..:) gelelim bu maiileri nasıl engelleriz işlem basit arkadaşlar bun işlemi yaptıktan sonra sadece ya arkadaşlarınız yada arkadaşlarınızın arkadaşları atabilecek ve sorun ortadan kalkmış olacak :)

İlk olarak sağ üst köşeden hesap daha sonra ise gizlilik ayarlarına giriyoruz…

daha sonra facebookta bağlantı kurma yazan yazının hemen altında Ayarları gör yazısı var ona tıklıyoruz…ve şöyle bir ekran daha gelecek :)

2.resimde yazdığı gibi Sana Mesaj Gönderme seçeneği ile bunu hallediyoruz… ve artık istemeyen mesajlardan kurtulmuş oluyoruz..

Enkisa.com
17 thoughts on “Facebookda Mesaj gönderenleri nasıl engelleriz?

 1. beytullah duyar

  ben bana arkadaşım olmayanların mesaj atmasını engelledim ama dün arkadaşım olmayan birisi bana mesaj attı korkuyorum hesabımın ele geçmesinden yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  1. gezgin Yazar

   bu şekilde mesajlar gelebiliyor aynı şekilde gelen mesajlar için eğer size sorun yaratan bir durum ise kişi engelle ve şikayet et diyebilirsiniz.

 2. tunç onur

  sayın adminim verdiğiniz linkten sayfayı açtım fakat facebook un bu yeni uygulamasında mesajları tanımadıklarına engelleyemiyorsunuz lütfen yardımcı olurtsanız sevinirim mesajlarıme sadece arkadaşlarıma açık bırakmak istiyorum genelden mesaj gelsin istemiyorum ilgilenirseniz sevinirim saygılarımla tunç….

  Cevapla
 3. aslı

  ben tamamen mesaj yazısını face aramasında kapatmak istiyorum nasıl yapabiliriz ? yardımcı olursanız sevinirim :/

  Cevapla
 4. ilyas

  meraba facebook gizlilik ayarlarında önceden sana kimler mesaj gönderebilir diye vardı ama şimdi yok başka yöntemi var mı beni aydınlatırsanız sevinirim hayırlı günler diliyorum.

  Cevapla
 5. Gül ZEREN

  Bana bir mesaj geliyor ama aynı mesajdan sayfalarca, aynı zamanda listedeki tüm arkadaşlarımada gidiyor. çok sık geliyor buy mesajlar. Arkadaşlarım bu durumdan şikayetçiler tabii ki bende. Yukarıda yazdığınız şekilde engellemeye çalıştım ama olmuyor. Lütfen yardımcı olabiklirmisiniz. Tşkler.

  Cevapla
 6. karaa

  yaw bu profılımdekı baglantıyı yanı wıdeoyu nasıl msj nıyetıne baskasına gonderıces yardımcı olsanızz

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest