Tarih: 27 Haziran 2010Kategori: SinemaYazar: Yorum : 1 Yorum


1)Şeytan (The Exorcist)
Şeytan, William Friedkin’in yönettiği 1973 tarihli oldukça ses getirmiş ABD yapımı bir film . Konusu ise şöyle; Ünlü bir sinema oyunucusun kızı Regen MacNeil psikolojik rahatsızlıklar göstermeye başlamıştır. MacNeil’in rahatsızlığı artarken doktorlar bunun tıptaki karşılığını bulamazlar ve bir efsane olan şeytan çıkarmayı anne Chris McNeill’e önerirler. Anne ise Peder Damian’dan yardım istemeyi düşünür.

2)Kont Drakula (Dracula)


Drakula, Bram Stoker’ın aynı isimli romanından uyarlanan, 1931 Universal Pictures yapımı siyah beyaz bir korku filmidir. Konusu ise; John Harker, gizemli ve kolay kolay ele geçmeyen Kont Dracula’yla bir emlâk anlaşması yapmak için Transilvanya’ya gönderilir. Ancak ev sahibi olan vampir, insanların kanıyla beslenen bir hortlaktır ve taşınma fikri ona pek de cazip gelmemektedir. Yüzlerce yıllık hayaletlere özgü bir varoluşun ardından, tek istediği huzura ermektir. Yine de, John’ın genç eşi Mina’nın fotoğrafını görüp heyecanlanınca, gemiyle batıya doğru yolculuğa çıkar.

3)Blair Cadısı (The Blair Witch Project)


Eduardo Sanchez ve Daniel Myrick’in yönetmenliğini yaptığı Blair Cadısı oldukça düşük bütçeli 1999 yapımı bir Amerikan filmidir . Konusu ise şöyle; 1994 yılında Maryland ormanında kaybolan üç amatör belgesel sinemacının haberiyle başlayan ‘ The Blair Witch Project ‘, bir sene sonra izleri bulunan bu kayıpların çektikleri video görüntülerinden oluşuyor.

4)Günahkar

2001 yılında Bill Paxton’ın yönetmenliğini yaptığı Günahkar , ABD, Alman ve İtalyan yapımı bir psikolojik gerilim filmidir . Konusu ise; FBI ajanı Wesley Doyle, ofisine gelen bir adamın Teksas’ta Tanrı’nın Eli diye adı çıkan izi bulunamaz seri katilin kimliğini bildiğini iddia etmesi üzerine, soruşturma için Teksas’a gider. Fenton Meiks isimli adam Doyle’a bütün cinayetleri işleyen korkunç Teksas Katili’nin kendi kardeşi Adam olduğunu söylemektedir. Fenton kardeşinin işlediği bütün bu cinayetlerin aslında daha büyük bir gerçeğin küçük parçaları olduğunu iddia etmektedir.

5)Kötü Ruh 1- 2 (Evil Dead 1-2)


Sam Raimi’nin yazıp yönettiği Kötü Ruh 1981 yapımı bir korku filmidir. Filmde tatil için Tennessee ormanındaki bir kulübeye giden 5 üniversite öğrencisinin yaşadıkları ve tatillerinin, kötü ruhları uyandıran bir ses bandını buldukları zaman kabusa dönüşmesini konu alıyor. Devam filmi yine 1987’de Sam Raimi yönetmenliğinde çekildi.

Görüntülenen 1 Yorum
Yorum Sırası Sizde Eeee. Ne duruyorsunuz? :)

  1. izlesene diyor ki:

    güzel filmler ama çok eski filmleri sevmiyorum bazıları haric. örnek wan helsing güzeldir.

Yorumunuzu Ekleyin

Sponsor Bağlantı

kadın,sağlık,moda
Reklam Vermek İçin Tıklayınız
Android oyunları, apk indir
Reklam Vermek İçin Tıklayınız

Durma Sende Katıl :)

E-posta bültenimize abone olun ve yeni eklenen içeriklerimizden sizde haberdar olun.

Sorulan & Cevaplananlar

Tavsiye Linkler