Tarih: 4 Ekim 2010Kategori: HaberYazar: Yorum : 2 Yorum

Toplu görüşme süreci sonrası, 2011 yılı memur maaşları için yapılması planlanan zam pazarlığında yarın sona geliniyor. Kamu İşveren Kurulu ile Kamu-Sen arasında yapılacak olan görüşmeden olumlu sonuç çıkarsa, memur maaşına yapılan ek ödemeler ve zamlar ile birlikte en düşük memur maaşı bin 300 TL’den 2011 Temmuz ayında bin 534 TL’ye yükselecek.

Uzlaştırma Kurulu’nun, 2011 yılı memur maaşlarının altı aylık dönemleri için 16+22 TL’lik aldığı zam teklifi kararı, Salı günü Kamu-Sen ve Kamu İşveren Kurulu arasında görüşülecek.

-UZLAŞTIRMA KURULU’NUN ZAM TEKLİFİ ÜZERİNDEN BİR AY GEÇTİ-

Kamu İşveren Kurulu’nun 2011 memur maaşları için yaptığı son teklife göre, yüzde 4+4 zam, 80 TL ek ödeme, 20+20 TL aile yardımı ve sendikalı olanlara 45 TL toplu sözleşme primi ödenmesi planlanmıştı. Memur-Sen ile Kamu İşveren Kurulu arasında imzalanan bu mutabakat metnini Uzlaştırma Kurulu’na taşıyan Kamu-Sen’in başvurusu sonrası, Uzlaştırma Kurulu 4 Eylül tarihinde memur maaşlarına 2011 yılı için 6 aylık dönemlerde 16+22 TL taban aylığı zammı yapılmasını teklif etmişti.

Enflasyon oranının yapılan zamları aşması durumunda ise gerçekleşen enflasyon oranı ile zam oranı arasındaki farklar, 1 Temmuz 2011 ve 1 Ocak 2012’den itibaren geçerli olacak şekilde ücretlere yansıtılacak.

Kamu İşveren Kurulu ile Türkiye Kamu-Sen yarın saat 15.30’da Başbakanlık Yeni Bina’da bir araya gelerek 2011 yılı memur maaşlarının netlik kazanması için görüşmelerde bulunacak.

Görüntülenen 2 Yorum
Yorum Sırası Sizde Eeee. Ne duruyorsunuz? :)

  1. BERKECAN YILDIZ diyor ki:

    SLM.BENIM ANNNEM BABAMIN MAASINI ALIYO EN DUSUK EMEKLI MEMUR MAASI 13000 TL DIYOLAR ANNEM 730 TL ALIYO EMEKLI SANDIGI EMEKLISI BABAM 25 SENEYI CALISIRKEN ÖLDU AMA EMEKLILIGI DOLMUSTU EMEKLI OLDU AMA ANNEM EN DUSUK MAASI ALIYO 730 TL NEDEN BOYLE ACABA ANLAMIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

  2. hayrettin güven diyor ki:

    efendim biz ünüversite çalışanalrı olarak bu zamalrla ilgili bir şey ilgimi çekti bu konuda beni bilgilendirirseniz çok memnun olacağım en düşük memeur maaşı 1300 lira diyorlar hayır ben 1206 lr maaş alıyorum lakin aile yardımı almıyorum eşim emekli ben 2011 ocak ayı zamında kaç para maaş alıcam bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum

Yorumunuzu Ekleyin

Sponsor Bağlantı

kadın,sağlık,moda
galerimoda
Android oyunları, apk indir
Reklam Vermek İçin Tıklayınız

Durma Sende Katıl :)

E-posta bültenimize abone olun ve yeni eklenen içeriklerimizden sizde haberdar olun.

En Son Arananlar :

Sorulan & Cevaplananlar

Tavsiye Linkler