Tarih: 4 Ağustos 2009Kategori: Bilgisayar - İnternetYazar: Yorum : 0 Yorum

1526 dsmart, yayıncılar ücretsiz lig tv izle türkiye kupası türkiye futbol ligi trabzonspor tam ekran maç keyfi tam ekran maç izle tam ekran lig tv izle tam ekran justin tv izle tam ekran stadyum SivasSpor siteleri şampiyonlar ligi online maç maç izlemek için toolbar maç izleme programı maç izle toolbar maç izle indir mac izle maç indir live stream ligtv toolbar ligtv izle lig tv izlemek istiyorum lig tv izle Lig TV Justin.tv justin izlemek için indir izlemek izle internetten maç izle hd kalitesinde hd galatasaray futbol smart izle futbol smart futbol full hd en iyi en çok derbi dsmart izle ücretsiz dsmart izle dsmart canlı izle d spor izle d smart toolbar d smart izlemek istiyorum d smart izle d smart Categories: Toolbar Tags: araç çubuğu Bursaspor Beşiktaş bedava mac izle bedava dsmart izle basketbol bankasya 1.lig avrupa kupası

D Smart izlemek için internet üzerinde en sık başvurulan kaynak justin.tv olsa gerek. Livestream sitelerinden birisi olan justin.tv’nin aralarında en popüler olduğunu da inkar etmek imkansız.

justin tv gibi örnek siteler: Blogtv.com blogtv live-stream.net live stream net ustream.tv ustream tv mogulus.com mogulus

Bu siteler de asıl amaç olarak web kamerasından canlı yayın yapmak olup, daha sonraları kullanıcılarında uğraşları sonucu tv kartından yayın yapar hale geldiler. Özelte bir kullanıcı tv kartından izlediği herhangi bir kanalın yayınını bu canlı yayın siteleri aracılığıyla tüm dünyaya izletebilir konuma gelindi.

Tabiki kişisel kullanıcıların upload hızı bu noktada öne çıkıyoru. Çünkü yayını canlı yayın yapan sitelere göndermek gerekiyor. Upload hızı 1MB kullanıcıları için 0,2MB kadar bir hıza sahipken 4mb kullanıcıların ise 1MB kadar upload hızları vardır. Yayıncıların yayınlarının kesilmesi ve kopuk hale gelmesinin asıl sebeplerinden birisi de yayıncıların upload hızlarının kalitesiz olması. Yayıncıların upload hızlarının bu kadar düşük iken canlı yayın siteleri bu düşük hızdaki yayını alarak kendi tekniğiyle tüm kullanıcıların kullanabilecekleri çok yüksek hızlarda internet bağlantı hızlarına ulaştırmaktadır.

Asıl olarak internetten yayın yaptıran bu sitelerin çok büyük kazançları yok.  Bir kaç yayıncı ile konuştuğuma göre bazıları hiç kazanmadığını söylüyor ama yine de benim tahminin her yayında 10-40 dolar kadar kazanıyorlar. Burada asıl amaç bir kalite yaratma arzusu. Ancak izleyenlerin tamamı da yayıncı şirketlerin yüksek fiyat belirlemesi nedeniyle katılım yapmıyor. Doğru düşünülse kotalı kullanıcının aylık 30 lira verip internete bağlantı sağladığını, maçları buradan izlediğini, kotayı geçtiği için 60 küsür fatura geldiğini hesapladığınızda bu kadar kalite yoksunu yayınların internet üzerinden izlenmesi yerine abonelik yaparak izlenmesinin daha ekonomik olduğunu söylememiz gerekmektedir.

Her ne kadar bu konuda yayın yapan sitelerin gezilmesi de zor olsa da bu konuda kendi alanında rakipsiz olarak gördüğüm d smart izlemek için ve lig tv izlemek için ideal yayıncıların linklerinin bulunduğu araç çubuğunu tanıtmak isterim. Üzerinde buluann LİG butonu sayesinde en kaliteli yayınları bir arada bulundurduğunu söylese de yayıncıların kaliteyi yakaladıklarıda ayrıca tartışmalıdır.

http://facetr.ourtoolbar.com/exe

Dilerseniz bu araç çubuğunu yükleyerek üzerinde bulunan lig butonu ile yayıncıların linklerine ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu Ekleyin

Sponsor Bağlantı

kadın,sağlık,moda
galerimoda
Android oyunları, apk indir
Reklam Vermek İçin Tıklayınız

Durma Sende Katıl :)

E-posta bültenimize abone olun ve yeni eklenen içeriklerimizden sizde haberdar olun.

En Son Arananlar :

Sorulan & Cevaplananlar

Tavsiye Linkler