Açık öğretim lisesi 2010 – 2011 kayıtları başladı

24
50

Açık öğretim lisesi kayıtları bugün başlıyor…

Bursa Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, yaptığı yazılı açıklamada, açık öğretim sisteminin öğrenimlerini tamamlayamayanlar için önemli bir hizmet olduğunu belirtti.

Açık öğretim lisesinin, ilköğretimi tamamlayan ancak ortaöğretime devam edemeyenler ile ortaöğretimden ayrılanlara öğrenim fırsatı verdiğini ifade eden Gülsar, şunları kaydetti:  “Açık öğretim lisesine kayıtlar 16 Ağustosta başlayacak. Kayıt yaptırmak isteyenler 16 Ağustos ile 17 Eylül arasında halk eğitim merkezlerine başvurabilecek. Belirtilen tarihler arasında kayıt yaptıramayanlar ise 20 ile 24 Eylül arasında mazeretlerini beyan etmek suretiyle kayıt yaptırabilecek.”

Açıklamaya göre, adaylardan müracaat sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi, ilköğretim okulu diplomasının aslı (ortaöğretimden ayrıldıysa tasdikname), son 6 ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf ve kayıt ücretini yatırdığına dair banka dekontu isteniyor.

Açık öğretim lisesiyle ilgili tüm bilgiler “http://aol.meb.gov.tr” adresli internet sitesinden alınabiliyor.

2010-2011 eğitim yılındaki sınav takvimine göre, açık öğretim lisesinin 1. dönem sınavları 15-16 Ocak 2011, 2. dönem sınavları 7-8 Mayıs 2011, 3. dönem sınavları 23-24 Temmuz 2011’de yapılacak.

Kimler Neler Demiş?

24 Yorum - "Açık öğretim lisesi 2010 – 2011 kayıtları başladı"

Bildir

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Ziyaretçi
Muhammed
4 yıl 7 ay önce

arkadaşlar ben bursada acık oretime baslıcam liseyi bıraktım kayıtı ve bursadaki acık liselere nerde soolermsinz ve acık oretimin ticaret meslek lisesi warmı ltfen cvplarmısnız :)

Ziyaretçi
orhan
4 yıl 11 ay önce

yurt disinda yasiyorum sinaw gunu gelebiliyorum ama kayid icin gelemem acaba internetten kayid yapabiliyormuyuz bilgisi olandan rica ediyorum.

Ziyaretçi
derya
5 yıl 18 gün önce

bn 2 sefer sınawa grdım fakt bı sre kayıt yaptıramdm ıkı sınawa gıremedım acaba kaydım sılınmısmıdr ve kayıt yenıleme trıhı ne zamndr?? bılen warsa lutfen cewappp wersın sılık drumna dusmk ıstemıorum :( :'(

Ziyaretçi
5 yıl 16 gün önce

O dönem geçti ise büyük ihtimal yeni sınava girebilirsiniz..Tekrar kayıt parası yatırarak önünüzdeki sınava girebilirsiniz.

Ziyaretçi
necati
5 yıl 28 gün önce

ben de acık lise ya baş lamak is di yorum .. :(

Ziyaretçi
5 yıl 28 gün önce
Ziyaretçi
ahmet
5 yıl 29 gün önce

kımse kımsenın sorusuna cwp vermıyo ben bıle kayt yaptıramadım ınternetten akın dıcem ordada hıc bsy yazmıyoo u nasıl memleket

Ziyaretçi
5 yıl 29 gün önce

kayıt yapılmıyorsa sana burada küfürlü konuşma hakkınız vermez..Elimizden geldiği kadar sorulara cvp vermeye çalışacağız

Ziyaretçi
halil
5 yıl 1 ay önce

ben de okumak istiyom

Ziyaretçi
hira
5 yıl 1 ay önce

bana yardımcı olun lütfen ben liseye yazılcam ama tam tarihi nezaman acaba acelemi ediyim

Ziyaretçi
halil
5 yıl 1 ay önce

lise yazılacam ama çalışıyorum nasıl olcak :

Ziyaretçi
yalan dunya
5 yıl 1 ay önce

:) arkadaşlar ben lise ye yeni kayıt yaptıracağım ne zaman başlıyor

Ziyaretçi
5 yıl 29 gün önce
Ziyaretçi
Rümeysa
5 yıl 1 ay önce

açık öğretim 9. sınıf öğrencisiyim takviye dersler almak istiyorum bu konuyla ilgili bilginiz varsa cevaplarsanız çok mutlu olurum (bursa) :)

Ziyaretçi
akdamar
5 yıl 2 ay önce

mrhb arkadaşlar!benim şimdi bu açıköğretim lisesi 6.sınavım olacak yalnız agustos 7 8 tarıhleri sınava girdim ama bu sınavdan sonra ki olan sınav yani 15 16 ocakta olacak sınav neden bu kadar uzadı bilgilendirir misiniz?

Ziyaretçi
halil
5 yıl 1 ay önce

iyi demi abi çalışırsın sınava en azında :tabi bide bildigini unutursun o açıdanda bakmak lazım

Ziyaretçi
aylin
5 yıl 3 ay önce

ben lise 2 de okul bıraktım açıköğretimden bitirmek istiyorum ne yapabilirim kayıt tarihleri ne zaman bilmiyorum bana bilgi verebilrmisinz….

Ziyaretçi
yusuf
5 yıl 1 ay önce

haziranda kayıt yapalrsin arkadşm

Ziyaretçi
5 yıl 3 ay önce

ben açık lise 12.sınıfta okumaktayım 2 alttan dersim var bu derslere sınavlara tek girerek staj yapma hakkım varmı hızlandırılmış grupta okumaktayım cevap bekliyorum acil

Ziyaretçi
ihsan cengiz
5 yıl 3 ay önce

bişeyler yabsanızda bizide magdur etmesenizz :Q :Q

Ziyaretçi
ihsan cengiz
5 yıl 3 ay önce

:Q :Q ya bu acık lise de ders secme işlemi calışmıyor gunude az kaldı bılgınız yoksa bılgılendıreyım dedim :Q

Ziyaretçi
pınar
5 yıl 5 ay önce

birde şu ek sınavla ilgilenirlerse çok memnun olacagız her gün yazıyoruz her gün e mail atıyoruz ama hala bir sonuç yok neden kimse ilgilenmiyor bizimle :(

wpDiscuz